İnternet

33 Milyon Twitter Hesap Bilgisi Çalındı

Digital dünyanın en çok kullanılan sosyal ağlarından olan ve birçok toplumsal olayda büyük rol üstlenen Twitter, geçtiğimiz günlerde sızdırılan bilgilere göre hacklendi. Dedikodulara göre siber saldırıdan 33 milyonla 379 Milyon Twitter kullanıcısının hesap bilgileri ele geçirildi.

Devasa bütçelere sahip ve üst seviye güvenlik departmanları olan sosyal ağlar da hacklenebiliyor. İlk olarak 379 milyon kullanıcının bilgilerinin çalındığı yönünde çıkan haberler, ardından 33 Milyon kullanıcı şeklinde bazı kaynaklar tarafından onaylandı. 10 Bitcoin‘e yani yaklaşık 5800 ABD dolarına satılan hesap bilgileri, korsan marketlerinde çoktan onlarca kişinin eline geçmiş olabilir. Şimdilik popüler kişilerin hesaplarına erişilen siber saldırıyla ilgili farklı iddialar da bulunuyor. Söylentiye göre ortada yeni bir zararlı yazılım mevcut ve işletim sistemlerine bulaşıp sosyal medya hesaplarının giriş bilgilerini sahibine iletiyor ve böylelikle milyonlarca hesabın bilgilerine erişilmiş oluyor.

Durumla ilgili kullanıcıların güvenliği için verilerini incelemeye aldığını açıklayan Twitter, henüz durumla ilgili net bir açıklama yapmadı. Postdijital olarak şifrenizi değiştirmenizi ve mümkünse facebook ve twitter gibi cep telefonuna onay ile giriş imkanı sağlayan servislerde bu seçeneği kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top