Yazılım

64 Bit Mozilla Firefox Çıktı!

Mozilla vakfı tarafından özgür yazılımlardan olan Mozilla Firefox, uzun yıllar boyunca geliştirildi ve on milyonlarca kullanıcıya ulaştı. Google Chrome’un çok radikal pazarlanması ve bazı sürümlerindeki kronik sorunlar dolayısıyla eski günlere göre biraz daha arka sıralara gerileyen internet tarayıcısı, uzun zamandır beklenilen 64 Bit’lik sürümüne nihayet kavuşuyor.

Ara sıra haberlerini duyduğumuz ama sürekli ertelenen 64 bit’lik Mozilla Firefox, bazı geliştiriciler tarafından 64 Bit’e uyarlansa da, özellikle yeni sürüm güncellemelerinin gelmesi sorun olabiliyordu. 64 Bit’lik sürümü hazırladığını bir süre önce duyuran Mozilla, nihayet geliştirme aşamasında sona geldi ve sunucularına bu sürümü yükledi. Bir kaç gün içerisinde resmi olarak tanıtılacak olan Firefox 64 Bit’in daha hızlı çalışması ve daha kararlı olması bekleniyor.

Hali hazırdaki 42. sürüm numarasıyla kullanılabilen 32 bit’lik Firefox’la aynı sürümde olan Mozilla Firefox 64 Bit‘i, bağlantı aracılığıyla kendi sunucularından indirebilirsiniz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top