Teknoloji

Android Bildirimleri Windows 10’lu Bilgisayarlara Geliyor!

Microsoft’un uzun süredir geliştirdiği ve çıkışını geçtiğimiz yapan işletim sistemi Windows 10’a yakında büyük bir güncelleme gelecek. Redstone kod adı verilen güncellemeye dair bazı ipuçları paylaşan Microsoft, büyük Windows 10 güncellemesiyle birlikte işletim sisteminin daha kullanıcı odaklı özelliklere kavucağını bildirdi ve bu özellikler arasında Android kullanan cep telefonu yada tabletlerdeki bildirimleri doğal olarak Windows masaüstünde göstermesi de var.

Microsoft son zamanlarda Linux işletim sistemine geliştirici düzeyinde de olsa göz kırpması, firmanın uzun vadede daha gelişmiş özelliklere sahip ürünler ortaya koydurabilir. Her ne kadar kendine has mobil cihazlar için geliştirilen Windows 10 Mobile adlı bir mobil işletim sistemi olsa da, Android’in milyarlarca cihaza ulaşan kullanım oranları önemsenmeyecek gibi değil. Hali hazırda Windows işletim sisteminin de Dünya’da en çok kullanılan işletim sistemi olmasıyla iki platform arasında doğal iletişim kurmak isteyen Microsoft bu özelliği Temmuz 2016 gibi beklenen güncellemeyle herkese sunacak.

Yazılım ve ekosistem konusunda Dünyanın en iyi firması olarak gösterilen Apple’ın yaptığı gibi akıllı telefondaki yazışmaya bilgisayardan devam etmek, yada cep telefonuna gelen bir çağrıyı laptoptan cevaplamak son kullanıcıya üst seviye kaliteli bir konfor sunuyor. Bu kadar çok kullanım oranına sahip iki işletim sistemi olan Android ve Windows için bugüne kadar adım atılmaması umarız Microsoft‘un bu adımıyla kırılır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top