Mobil

Apple Music Türkiye’de, İşte Fiyatlar!

Apple’ın uzun süre üzerinde çalıştığı ve geçtiğimiz yıl düzenlenen WWDC 2015’te tanıttığı müzik servisi Apple Music, sonunda ülkemizde de kullanıma açıldı. Spotify ve Deezer gibi müzik servislerinin popülerliğini gören Apple, müzik sektörüne de girerek kendi sahasındaki pastayı rakiplerine kaptırmama çabasında. Bugün itibariyle hizmete sokulan müzik servisinde daha şimdiden onlarca sanatçı ve eser bulunuyor.

Mobil teknolojinin son yıllarda yaşadığı hız, bir zamanların korsan sorununu bile kısmen demode etmişe benziyor, zira artık ülkemizde de Spotify ve Deezer gibi servisler de bolca kullanılmakta. Apple ise servislerini diğer teknoloji devleri gibi (Google ve Microsoft) getirmemekte ısrar etmiyor. Birçok servisini Türkçe ve Türkiye’ye göre özelleştiren firma, müzik servisiyle de halkayı tamamlıyor.

Apple Music Fiyatı

Apple Müzik hizmetinin fiyatına göz atacak olursak, servis henüz yeni kullanıma açıldığı için ilk 3 aylık kullanım ücretsiz. İlk 3 aydan sonra ise bireysel paket 9.99 TL, aile paketi ise 14.99 TL olarak belirlenmiş durumda. Rakipleriyle karşılaştırdığımızda fiyatları neredeyse aynı.

Apple Music Nasıl Kullanılır?

Apple Müzik, iOS 8.4 güncellemesini destekleyen her Apple cihazda gelen Apple Music uygulaması üzerinden kullanılıyor. Tıpkı rakipleri gibi akış ve listeler gibi özellikleri olan servis Apple cihazlar dışında PC ve Android platformlarında da çalışacak.

Apple Music Ses Kalitesi

Online müzik servislerinin fiyatından ve katalog çeşitliliğinden sonra gelen ilk konu ise şarkıların kalitesi. Apple Music şarkıları, 256Kbps AAC kalitesinde servis ediyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top