İnternet

Apple Netflix Benzeri Dizi/Film Servisi Tanıtabilir!

Bu akşam gerçekleşecek WWDC 2016’da Apple şirketin yazılımsal ve servislerle ilgili önemli gelişmelerini geliştiricilerle paylaşacak. Akıllı telefon ve tablet gibi ürünleriyle aynı miktarda oluşturduğu servislerinden de yüklü miktarda para kazanan Apple, son olarak Spotify rakibi olan ve online müzik dinleme imkanı sağlayan Apple müzik ile rakiplerine zor anlar yaşatmıştı, görünen o ki sıra Netflix‘de.

Apple artık servislerinden daha çok para kazanma yoluna girmiş bulunuyor. Bunun için Appstore’da reklam gösterme gibi birçok şeyin konuşulduğu şu günlerde, yükselişi engellenemeyen ve internet hizmeti sağlayan firmaların kabusu haline gelen video içeriğe yatırım yapacak dedikoduları birden konuşulur oldu. Özellikle dünya çapında dizilerin yükselişi ve Netflix gibi servisin bu denli tutuyor olması Apple’ı bu noktaya iten ana sebepler. Kendi ekosisteminin bir parçası olan milyonlarca akıllı telefon, tablet ve bilgisayar sahibi kullanıcıların da Apple hizmetlerine genellikle para vermekten kaçınmadığını düşünürsek firma hiç de haksız sayılmaz.

Apple ekosisteminde rakip şirketlerde olduğu gibi reklamlar ve reklam verenler değil kullanıcılar önplanda tutuluyor ve kullanıcılar ekosisteme alıştığı an bunun farkına varıyor ve servisler için ücret ödemekten kaçınmıyor. Android cephesinde Google Play’de film kiralama hizmeti şuan bulunsa da Apple’ın böyle bir servis duyurması Netflix ve diğer şirketleri çok büyük sıkıntılara sokabilir. Bunun son örneğini ise Apple müzik benzeri aile paketi çıkarmak zorunda kalan Spotify’da gördük.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top