Oyun

Battlefield 1, Türkçe Dil ve Osmanlıyla Geliyor

2002 yılında Battlefield 1942 ile ilk oyununu gördüğümüz Battlefield serisi o günden bugüne çok yol aldı. Kara unsurlarının yanı sıra eş zamanlı olarak hava, deniz ve kara araçlarının da aktif olarak yer aldığı dev multiplayer oyunun en yenisi Battlefield 1 nihayet açıklandı. Daha önceki yazılarımızda bahsettiğimiz gibi oyun Türkçe dil seçeneğiyle gelecek. Birinci Dünya Savaşında geçecek olan oyunda Osmanlı imparatorluğu da yer alacak.

Battlefield 1’de Osmanlı İmparatorluğu ve Türkçe Dil Seçeneği Olacak!

Konusu hakkında birçok dedikodu çıkan Battlefield 1 herkesi ters köşe yapmayı başardı. Piyasada bolca bulunan, teknoloji ve 2. Dünya Savaşı konularına bulaşmadan ilk Dünya savaşına odaklanan oyun çok büyük bir oynanış alanı sunacak. 1. Dünya Savaşında kullanılmış günümüze göre ilkel sayılabilecek silahlardan uçaklara kadar birçok yeni unsurun yer alacağı oyun ilk tanıtım videosuyla büyük beğeni topladı. Hali hazırda Battlefield 4 ile güncel savaş mekaniklerini en iyi şekilde oyunculara sunan geliştiriciler, yeni nesil grafiklerle harmanlanmış ve daha iyi fizik olan Battlefield 1’den oldukça umutlu. Türkiye’de de oldukça fazla Battlefield oyuncusu olduğunu nihayet farkeden DICE ve EA, sonunda oyuna Türkçe dil seçeneği de ekledi. Böylelikle batılı güçlerin Osmanlı topraklarına göz dikip parçaladığı 1. Dünya Savaşını kendi dilimizde ve eski topraklarımızda sanal da olsa yaşama fırsatı bulacağız. 1. Dünya savaşının yayıldığı büyük coğrafyayı düşünürsek, Battlefield 1 Alman alplerinden Osmanlı çöllerine kadar birçok alanda geçecek.

Battlefield 1 Fiyatı, Çıkış Tarihi ve Sistem Gereksinimleri

Battlefield 1 çıkış tarihi 20 Ekim 2016 olarak belirlendi. Oyunu önsiparişle alan oyuncular 18 Ekimde oyuna erişebilecekler. Şimdilik herhangi bir premium üyelik ve DLC’ler hakkında bilgi bulunmamakta. Oyunun sistem gereksinimleri henüz açıklanmazken, E3 2016’yla beraber daha çok bilgi verilecek olan Battlefield 1’in fiyatı ise Standart sürüm için 59.99 Dolar olarak belirlendi. Digital Deluxe sürümünün bedeli ise 79.99 Dolar. Battlefield oyuncu topluluğundan tanınan isimlerden geri bildirimler alınarak geliştirilen oyun bakalım Battlefield 4 kadar başarılı olacak mı? Ayrıca DLC’lerle yayınlacak haritalar arasında Çanakkale haritaları, doğu veya batı cephelerine ait bölgelerin olması, oyunun ülkemizde bir hayli ses getirmesine neden olabilir.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top