Oyun

Battlefield 5 Haftaya Tanıtılıyor, Dünya Prömiyeri Yapılacak!

FPS oyunları içerisinde gerçekçi grafikleri, devasa haritaları, gerçekçi oyun mekanikleri ve 64 kişiye kadar destek veren multiplayer özellikleriyle Battlefield oyun dünyasında çok önemli bir yer tutuyor. EA‘nin dağıtıcısı olduğu ve DICE tarafından geliştirilen oyun serisinin en yenisi olacak Battlefield 5 için resmi geri sayım sayfası yayınlandı. Oyunun hikayesiyle ilgili olabilecek konular yeni yeni konuşulmaya başlamışken bir haftada içerisinde herşey açığa çıkmış olacak.

Battlefield 5 Türkçe Olabilir

Battlefield.com‘da Türkçe açıklamaların da yer aldığı bir geri sayım sayacı oluşturan geliştiriciler, aynı zamanda oyuna ait battlelog’dan da tanıtıma başladı. Battlefield 5’e ait gerisayım sayfasına girdiğimizde Türkçe bir sayfa karşılaştığımızda şaşırdığımızı öncelikle belirtelim. Battlefield’ın Facebook sayfasından da Türkçe paylaşımların yapılması, serinin fanları tarafından yeni oyunda Türkçe dil desteği olacağı yönünde umut oluşturdu. Oyunun Türkçe olması ve EA’nin Türkiyede Battlefield 5 sunucuları açması oldukça önemli, zira pingin yüksekliği nedeniyle online oyunlarda büyük sorunlar çıkıyor. Ayrıca oyunun Multiplayer‘daki toplam metin boyutunu düşünürsek, bugüne kadar Türkçe bir Battlefield’ın gelmemesi bile çok düşündürücü, zira çok az bir çeviriye ihtiyaç var ve EA için bunun tercümesi lafı edilemeyecek kadar basit.

battlefield-5-turkce-dil-dunya-promiyeri

Battlefield 5 tanıtımı 6 Mayıs 2016, Türkiye saatiyle 23:00‘da başlayacak. Tanıtım sayfasında Battlefield serisinin geçmişine dair tanıtımların yapıldığı videolarda sadece Battlefield ismine atıfta bulunulması, 2. Dünya savaşına gerimi dönülecek izlenimi yaratıyor. Battlefield 4 ile günümüz savaşlarında fazlasıyla içerik oluşturan DICE ve memnun olan oyuncuları düşünürsek, yeni Battlefield 5’in günümüz savaşlarında geçmemesi gerekiyor. Bakalım tekrar 2. Dünya savaşı alanlarına mı, yoksa yakın gelecekte hoplayıp zıpladığımız bir savaşa mı gireceğiz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top