Oyun

Battlefield 5 Hikayesi ve Oyun Özellikleri Belirleniyor!

Günümüz FPS oyun türünün en iyi grafik ve multiplayer özelliklerinin bir araya getirildiği Battlefield’ın yeni serisi önümüzde sonbahar aylarında yayınlanabilir. Battlefield 5 olarak gelecek olan yeni savaş oyunu için birçok tahmin ve söyleti çıksa da, daha önce başka oyunlar hakkında verdiği bilgiler doğru çıkan bir Youtube yayıncısı oyunun hikayesi ve oynanışına dair birçok ipucu verdi.

IceManAuz isimli yayıncı, Battlefield 5’in şuanda alfa aşamasında DICE yazılımcıları tarafından geliştirildiğini ve bazı ön tasarım görsellerini paylaştı. Battlefield serisi her ne kadar multiplayer yani çoklu oyunculu bir online oyun olsada, her oyunda çok tutulmasa da hikaye kısmı bulunuyor. Battlefield 5’in hikayesi ise yakın zamanlarda Kuzey Amerika’daki bir askeri darbeyi konu alıyor. Bu askeri darbe sonrasında kadın erkek herkesin silahlanacağı ve gece gündüz döngüsüne sahip savaşların olacağı belirtiliyor. Hikaye modundaki kadın asker seçeneği oyuna elbette boşuna  eklenmiyor. Battlefield 5’in hikaye modunda ana karakter kadın olarak belirlenmişken, oyuncular online maçlarda da isterlerse kadın asker seçebilecekler.

Battlefield 5’in Çıkış Zamanı ve Fiyatı

Çıkış zamanı olarak 2016 sonbahar aylarında başta PC, Playstation 4 ve Xbox One için beklenen Battlefield 5, Haziran ayındaki EA Play etkinliğinde tanıtılacak. Oyunun fiyatının ise EA’nin AAA oyun politikası olarak 60 Dolar‘dan çıkması bekleniyor. Grafik açısından son oyunuyla beğenileri toplayan DICE, Battlefield 5 ile DirectX 12 desteği de sunabilir.  Son olarak Battlefield: Hardline’ı ve Starwars: Battlefront’u çıkaran fakat istediği ilgiyi görmeyen yapımcılar, bakalım Battlefield 5’te oyuncuların beğenisini yakalayabilecekmi?

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top