Oyun

Call of Duty Infinite Warfare Youtube’da Dislike Rekoru Kırıyor

Activision’ın yeni FPS oyunu olarak geçtiğimiz günlerde tanıtılan Call of Duty infinite warfare oyunu, ilk sızan videolarla heyecan yaratsa da tam oyun videosunun yayınlanmasıyla işler tam tersine dönmüş durumda. İlk trailer‘ı Call of Duty adlı resmi Youtube hesabından yayınlayan firma, yeni ve ilginç bir rekor elde etti. CoD: Infinite Warfare, bugüne kadar Youtube’da en çok dislike alan oyun videosu olarak tarihe geçti ve an itibariyle 620416 Dislike atılmış durumda. (Yazıyı yazarken bile Dislike sayısı sürekli arttıyordu)

Infinite Warfare ile geçmiş Call of Duty oyunlarının like ve dislike rakamlarını karşılaştırırsak, serinin ciddi bir oyuncu kitlesi tarafından artık sevilmediğini görebiliriz. Örneğin CoD Black Ops 3‘te (Like:393K/Dislike:79K), Advanced Warfare‘de (Like: 221K/Dislike:50K) ve Ghosts‘ta (Like:143K/Dislike:19K) gibi beğenme ve beğenmeme durumları mevcut. Activision’ın seride yeni nesil grafikleri bir türlü getirmeyişi, aynı oyun motorunu sürekli elden geçiçerek, bulanıklık ve ışık efektleriyle oyunu geçiştirdiği yönünde söylentilere yol açmıştı. Örneğin yine CoD serisi gibi popüler bir oyun olan GTA 5’in ilk yayınlanan tanıtım videosuna baktığımızda (L:517K/D:11K) oranını görüyoruz.

Yeni Battlefield oyunun duyurulmasıyla bir üst seviye grafikler sunacak türden FPS rakibi olan CoD bakalım ilerleyen serilerinde yeni nesil oyun grafiklerine geçiş yapacak mı? Herşeye rağmen unutulmaması gereken şey ise CoD serisinin her daim muazzam satış rakamlarına ulaştığıdır. Bu kadar beğenmeyen kişiye rağmen oyun çıktığında en çok satan oyun listesinin başından haftalarca inmeyebilir. Oyunun çıkış tarihi ise 4 Kasım 2016. (Yazıyı bitirdiğim ve 623457 Dislike atılmış durumda)

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top