Mobil

Cep Telefonunuz 20 Dakika’da Şarj Olacak

Akıllı cihazlar için ürettiği işlemci çözümleriyle tanınan MediaTek‘ten yeni bir şarj teknolojisi hayatımıza girmeye hazırlanıyor.  Birçok markanın üst seviye akıllı telefon ve tabletlerinde sunduğu hızlı şarj özelliğini elden geçiren firma, Qualcomm yada Exynoss gibi üreticilerin genelde 3000 mAh bataryalar için sunduğu 90 dakikalık şarj süresini 20 dakikaya indirmeyi başarmış gibi görünüyor.

İşte MediaTek Pump Express 3.0 Hızlı Şarj Teknolojisi

MediaTek yeni şarj teknolojisine Pump Express 3.0 adını vermiş. MediaTek işlemcili cihazlarda çalışacak olan bu hızlı şarj özelliği sayesinde cihazın bataryasının %70’i 20 dakikada şarj oluyor. 30 dakikada ise tam şarj yapma yeteneğine sahip olan Pump Express 3 teknolojisi sayesinde 5 dakikalık bir şarj ile neredeyse %20’lik bir enerji depolayabiliniyor. Zamanın dar ve acelinin olduğu zamanlarda hayat kurtaracak olan bu teknolojinin güvenli olması için de MediaTek bazı yenilikler yapmış. Örneğin Pump Express 3.0 teknolojisi ile şarj olan cihazlarda telefon şarja takıldığı andan itibaren şebekenden gelen elektrik asla telefonun içindeki devrelere iletilmiyor. Doğrudan bataryaya akan elektrik böylece telefonun elektronik bileşenleri üzerinde de fazla gerilim ve ısı oluştumamış oluyor.

Yakında birçok MediaTek cihazda görmeyi umduğumuz MediaTek Pump Express 3.0 hızlı şarj teknolojisi, başlangıç olarak yakında çıkması beklenen Helio P20 serisi akıllı telefonlarda yer alabilir. Qualcomm’un şimdiye kadar liderliği götürdüğü hızlı şarj teknolojileri bakalım gelecek yıllarda Apple ve Samsung gibi devler tarafından hangi noktaya getirilecek.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top