Mobil

Çiziklerini Anında Onaran Ekran Camı Geliştirildi [Video]

Akıllı telefon ve tabletlerin çoğalmasıyla, cihazlardaki ekran yüzeyi maximum boyutlara ulaştı. Dokunarak kontrol edilen cihazların, özellikle ise cep telefonlarının bu konudan müzdarip olduğu tek bir konu var ki o da çizilmeler. Birçok marka, çizilmez, dayanıklı, hatta abartıp kırılmaz diye pazarlama çalışmaları yapsalar da, çoğu cihaz eninde sonunda çiziliyor.

Ekran koruyucu filmlerin telefon ekranlarını koruduğu bir gerçek ama bunu istemeyen bazı firmalar daha ütopik arayışlar içerisine çoktan girdi. Ekranların çizilmesinin engellenemesi, kendi kendini tamir eden ekranlar yapmanın yolunu açmış durumda. Innerexile adlı markanın ürünü olan bu ekran koruyucular, üzerinde barındırdığı likit mikrokapsüller sayesinde, çizilen yeri kendi kendine onarabiliyor. Son derece hızlı olan “tamir” süresini video ile ispatlayan firma, iphone 6s ve 6s plus için ilk ürünlerini de satışa sunmuş durumda.

Şimdilik koruyucu olarak satılan bu yeni ekran koruyucular, yakın zamanda Apple ve Samsung tarafından satın alınıp, gelecek modellere eklenebilir. Bakalım kendi kendini onaran ekranlar kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacak.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top