Donanım

Corsair’den 2 Terabayt’lık Neutron SSD!

ABD California merkezli teknoloji firması Corsair, ürettiği onlarca bilgisayar bileşenlerine birçok yeni ürün ekledi. Computex’te tanıtılan onlarca yeni ürünle birlikte, firma bugün yeni Neutron serisi SSD‘lerini tanıttı. Corsair’in bu yeni SSD ailesinin özelliği ise dev bir üyeye sahip olması, zira yeni SSD’ler içerisinde 2 Terabayt kapasiteye sahip disk seçeneği bulunuyor.

2 Terabaytlık SSD yada tam olarak 1920 GB olan Corsair Neutron SSD‘ler profesyonel oyuncular ve büyük video dosyalarıyla çalışanlar için geliştirildi. Oyunların yüklenme süresini azaltan ve aynı zamanda büyük boyutlu videolarda daha rahat çalışma imkanı sunmayı vaadeden SSD’ler performansıyla da olduka tatmin edici sonuçlar veriyor. 560 Mb/s okuma ve 540 Mb/s yazma hızlarına ulan SSD ailesi, 100K IOPS değerine de ulaşabiliyor.

Bir kaç yıl öncesine kadar SSD dünyası için böylesine büyük depolama imkanını düşünmek hayal yada çok pahalı bir hayalken, artık erişilebilir konumda. Yeni Corsair Neutron 2 TB SSD fiyatı henüz açıklanmadı, fakat 240 GB’lık model 90$, 480GB 160$ ve 960GB’lık model ise 330 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacak. Dev SSD üreticilerinin maliyetlerini düşürmesi ve SSD’lerin mobil cihazlarla beraber her alana girmesiyle bir kaç yıl içerisinde Terabayt seviyesindeki SSD’lerin fiyatı daha da alınabilir noktaya inecek. Bağlantı arabirimlerinin de gelişmesiyle şuandaki okuma yazma hızlarını da çok geride bırakacağız.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top