Oyun

Crytek, Sanal Gerçeklik Gözlüğüne Geliştirdiği Oyunla Dağları Ayağamıza Getirecek!

Crysis serisinin yapımcısı, Türk asıllı yerli kardeşlerin sahibi olduğu Crytek firması uzun zamandır sessiz birşekilde çalışmalarına devam ediyor. Geliştirdikleri oyun motoru Cryengine 3’ü değişik sektörlerle buluşturan firma, aynı zamanda da gelecek nesle şimdiden ayak uydurmak için çalışmalarını sürdürüyor. Kısa bir süre önce Virtual Reality, VR yani sanal gerçeklik gözlüklerine özel geliştirdikleri oyunla gündeme gelen firma bu platforma özel yeni bir oyun daha duyurdu.

İlk oyunu dinazorlara ait bir adada geçen Crytek oyunlarının yenisi ise sanal gerçeklik kullanacak oyuncuları dağların tepesine çıkaracak. The Climb, yani Türkçesiyle tırmanış anlamına gelen sanal gerçeklik oyununda oyuncular dağlara tırmanış yapacaklar. Etkileşimin son derece yüksek olduğu söylenen oyun şimdilik sadece Oculus Rift için çıkacak, bu da oyunun PC tabanlı geliştirildiğinin en büyük göstergesi olmakta. Bu bağlamda yüksek kaliteli gerek derinlik hissi gerek doku kalitesinin tam olarak yansıtılması için The Climb için tavsiye edilen ekran kartı Nvidia GTX 970 olarak açıklandı.

The Climb, birkaç ay sonra yani 2016’nın ilk çeyreğinde çıkışını yapacak. Oyunun oynanışı ve atmosferine dair yayınlanan bir dakikalık trailer’ı ise aşağıda izleyebilirsiniz:

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top