İnternet

Facebook’ta 24 Saat Canlı Yayın Yapın!

1.6 Milyar kullanıcıya sahip olan Facebook, gelişen internet ortamına ayak uydurması ve trendleri yakalamasıyla en güçlü olduğu dönemlerinden birini yaşıyor. Facebook canlı yayın özelliğini geçtiğimiz aylarda kademeli olarak kullanıcılarına sunan Facebook, rakibi Periscope karşısında elini güçlendirecek yeni hamleler yapmayı da bırakmıyor. Dev sosyal ağda artık 24 saate kadar canlı yayın yapılabilecek.

Facebook canlı yayın platformunun özellikle uzun süreli yayınlarda belgeselci ve macera severler tarafından tercih edileceğini düşünüyor. Yayınları izleyen kullanıcıları da unutmayan Facebook, kullanıcıların tepkilerini anlık olarak yayın yerine iletiyor. 24 saate kadar yapılacak olan canlı yayınları diğer rakiplerinin aksine kayıt altına alan Facebook, böylelikle canlı yayını kaçıran kullanıcılara tekrar izleme seçeneği de sunmuş olacak. Twitter’ın sahibi olduğu Periscope’a ise bu özellik henüz yeni eklendi.

facebook-canli-yayin

İnternet hızlarının artmasıyla tüm dünyada video içerik çılgınlığı yaşanıyor ve bunun en çok aktığı nokta Youtube. Facebook her ne kadar video servisi olmaya yanaşmak istemese de, trendler ve kullanıcıların tercihleri sosyal ağı bu noktaya itiyor. Henüz Youtube gibi ayrı bir yayın platformu olmayan Facebook’un bu konuda planları varmı şimdilik bilinmiyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top