İnternet

Facebook Gönderilerine Video Yorum Özelliği

Facebook video tarafını güçlendirmeye devam ediyor. Son olarak canlı yayın yapma özelliğini herkese açan sosyal ağ, bu gücünü artık genel akışında da kullanmak istiyor. Facebook’un yeni duyurduğu özellikle birlikte, kullanıcılar artık akışlarındaki herhangi bir gönderiye metin ve ifade gibi yollara ilave olarak kaydettikleri videolarla da yorum yapabilecekler.

2016’nın başlarında Facebook tarafından düzenlenen 50. Hackathon etkinliğinde geliştirilen özellik, sosyal ağın teknik altyapısının videolara hazırlanmasının ardından kullanıcılara sunulmaya başlandı. iOS ve Android cihazların desteklediği Facebook video yorumları sayesinde kullanıcılar anlık olarak akıllı cihazlarından çektikleri görüntüleri paylaşabilecekler. Böylelikle yazması çok uzun sürecek yorumlar veya kendini daha iyi ifade etmek isteyen kullanıcılar bu yönteme başvurabilecekler. Apple iOS cihaz kullanan Facebook kullanıcılar video yorum özelliğini hemen şimdi kullanabilirler, lakin Android kullanıcılarının biraz daha beklemesi gerekecek.

facebook-video-yorum-cevap-2

Facebook gibi hergün milyarlarca insanın girdiği sosyal ağın video içeriğe geçiş süreci kullanıcılar tarafında ve internet altyapısında sorunlar çıkartabilir. Özellikle ülkemizdeki mobil ve hatta anlamsız derecede küçük ADSL kotaları yüzünden bu tür kullanımlar sekteye uğrayabilir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top