Mobil

Galaxy Note 6 Daha Büyük Batarya ve Ekranla Gelebilir

Samsung’un sıradaki bayraktar akıllı telefonu Galaxy Note 6, daha çıkmadan tüm ilgiyi üzerine toplamayı başardı. Cihaz hakkında birçok bilgi sızdırılırken, son çıkan haberlere göre Note 6’nın batarya kapasitesi ve ekran boyutları arttırılacak. Galaxy S7 modellerinde de batarya konusunda kapasiteyi arttıran Samsung, Galaxy Note 6’da da bu ivmeyi sürdürecek.

Galaxy Note 6 yeni iddialara göre bataryapil büyüklüğü olarak 4000 mAh’lık seviyede olacak. Samsung’un Galaxy S7 Edge modelinde 3600 mAh kapasitede pil kullanması, daha büyük ekranla gelecek olan Note 6‘da kapasite sınırlarını zorlayacağına yorumlanıyor. Samsung’un Note serisinde sunduğu kalemin boyutlarını düşündüğümüzde, kalem yüzünden pil boyutlarından fedakarlık eden Samsung‘un bu konuda bir yenilik de yapabileceğini hatırlatalım. Şirketin katlanabilir kalem patenti aldığını geçtiğimiz yazımızda paylaşmıştık. Ekran konusunda ise telefonun ekran boyutlarının 5.8 inç olacağı ve Amoled Display ekran kullanacağı bilgileri konuşuluyor.galaxy-note-6-daha-buyuk-batarya-ve-ekranla-gelebilir-2-patent

Samsung, S7 ile yakaladığı trendi kaybetmemek adına Galaxy Note 6 tanıtımını daha erkene alarak Ağustos ayında yapacak. Umarız tüm bu donanımsal gelişmeler, işin can damarı yazılım kısmında yani Android ve güncellemelerle ilgili de yaşanır.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top