Mobil

Galaxy Note 6 USB Type-C Girişiyle Gelecek

Samsung, S7 serisini çıkaralı henüz çok kısa bir süre geçti fakat şirketin çıkaracağı yeni modeller yolda. Ağustos yada Eylül ayında Galaxy Note 6’yı tanıtmaya hazırlanan Samsung, şirketin en üst düzey telefonu olacak Galaxy Note 6‘ya elindeki en güncel ve yeni teknoloji eklemek için çok sıkı çalışıyor. Bu yenilikler kapsamında uzun zamandır akıllı telefonlara eklenmesi beklenen USB Type-C bağlantı arabirimi, Samsung Galaxy Note 6’da kullanıcılara sunulabilir.

Apple akıllı cihazlarını saymazsak, şuan bütün dünyada kabul görmüş tüm akıllı cihazlarda bulunan bağlantı birimi Mini-USB. Gerek enerji taşıma kabiliyeti, gerekse veri aktarım büyüklüğü olarak sınırlarına çoktan geldiğimiz bu bağlantı türü yerini çoktan Type-C türü USB’lere bırakmalıydı. Samsung Note 6’ya USB Type-C ekleyeceği iddia edilen Samsung, yeni akıllı telefonunda bu özelliği sunması durumunda kullanıcılarına saniyede en az 1.22 Gigabayt veri aktarım hızı ve var olan hızlı şarj teknolojilerinden daha hızlı şarj imkanı sağlayacak. USB Type-C teknolojisi gereği 4.5W enerji aktarabiliyor ve bunu da düşük amper değeriyle yaptığı için telefon ve tablet bataryalarının da çabuk eskimesine yol açmıyor.

Düşen satışlarını eski stratejisine dönerek düzeltmeye çalışan Samsung, kısmen Galaxy S7 serisinde eski popülaritesini tekrar yakaladı. Bakalım genelde cihazlarının özelliklerini sonuna kadar kullanmayı seven şirket, Galaxy Note kullanıcılarına Note 6 modeliyle hangi yeni teknolojiler sunacak.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top