Mobil

Google Play Store’dan 3 Ayda Milyarlarca Uygulama İndirildi

Milyarlarca akıllı telefonda, tablette ve hatta televizyonlarda çalışan Linux temelli mobil işletim sistemi Android çok büyük bir kullanıcı kitlesine sahip. Google tarafından geliştirilen ve bir çok marka ve üretici tarafından özelleştirilerek telefonlarda yer alan Android’in uygulama çeşitliliği de günden güne artıyor. Son raporlara göre ise, Android’in resmi uygulama mağazası Google Play Store üzerinden sadece 3 ayda bile Milyarlarca uygulama indirilmiş durumda.

Google Play Store’dan 2016’nın ilk çeyreğinde toplam 11.1 Milyar uygulama download edilmiş. 2015 yılının ilk çeyreğindeki indirme rakamlarıyla karşılaştırıldığında %6.7’lik bir artış bulunmakta. Böylesine devasa rakamlara rağmen, marketteki her uygulama aynı oranda ilgi çekmiyor. En çok indirilen uygulamalar arasında Facebook, Facebook Messenger ve Snapchat ilk sıralarda yer alıyor. Popüler uygulamaların dışında birçok çöp olarak nitelendirilebilecek uygulamaların Android uygulama mağazasında yer aldığı da ayrı bir gerçek. Anlamsızca kasan cep telefonları, kalitesiz yazılım ve görselliğe sahip milyonlarca uygulamadan kaynaklanıyor.

Android her geçen gün, ucuz pahalı demeden her cihazın içine girerek büyümeye devam ediyor. Fakat uygulama konusunda Google‘ın en azından her canı isteyenin mağazaya uygulama yüklemesini engellemesi ve Apple gibi bir onay mekanızması kurması bir gereklilik gibi görünüyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top