Oyun

Halo 5 PC’ye Geliyor

Microsoft, Xbox’a özel olarak çıkardığı ve milyonlarca fanı olan Halo‘yu Windows‘a getirecek. Hali hazırda yapımı süren Halo 5 Guardians isimli yeni Halo oyunu sızıntılara göre çok yakında Xbox One ve Windows 10 özel olarak satışa sunulacak.

Xbox One ile beraber oyunların programlama süreçlerinin x86 mimarisiyle yapılması sayesinde, Microsoft Xbox One için geliştirdiği Ryse: Son of Rome ve Rise of the Tomb Raider gibi birçok oyunu konsola çıkmasından bir süre sonra Windows için de yayınlandı. Bu trendi hem Windows’un güçlü tutulması hemde ilave oyun gelirinden dolayı benimseyen Microsoft, Halo 5 ile de PC dünyasına sert bir giriş yapmayı planlıyor. Önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan E3 2016‘da tanıtılması beklenen Halo 5: Guardians’ı tanıtacak olan Microsoft, oyun hakkında da birçok bilgi paylaşacak.

Microsoft’un oyunları diğer oyun fiyatlarına göre ülkemiz için daha uyumlu fiyatlardan çıkışını yapıyor. Halo serisinin de hikaye bazında oldukça dolu bir oyun olduğunu düşünürsek, konsol tarafında bu oyunu oynamamış olan yüzbinlerce oyuncu serinin yeni tutkunları arasına girebilir. Umarız Microsoft, oyun konusunda gerek optimizasyonlar, gerekse ekosistem olarak Windows 10’u daha da geliştirir. Halo 5 Guardians çıkış tarihi ve fiyatı hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top