Teknoloji

Hoverboard’la En Uzağa Uçarak Rekor Kırdı

Son yıllarda hızla yükselen yeni trend Drone‘lar ve bunların bir türü olan Hoverboard‘lar, tutkunları tarafından sürekli geliştiriliyor ve çeşitli çalışmalarda kullanılıyor. İnsan taşıma kapasitesine sahip bir hoverboard geliştiren Frank Zapata, yeni hoverboard’la Guinness Dünya rekoru kırdı.

Kurucusunun Flyboard adını verdiği taşıtla en uzak mesafeye gitme rekoru kıran geliştiricisi, Flyboard’la 2252 metre yol katederek rekorlar kitabını adını yazdırdı. Yerden insanlı olarak 50 metre yükseğe çıkabilen alet, insansız olarak 3 kilometreye yükselebiliyor. Saatte 42 km/s son hızı olan cihaz, 10 dakika boyunca uçuşunu sürdürebiliyor. Ortalama bir insan ve taşıdığı pil, motor ve gövde parçalarının ağırlığını düşünürsek oldukça performanslı olduğunu söyleyebileceğimiz cihaz, geleceğin neler getireceğinin de şimdiden bir habercisi.

Batarya teknolojisinin önümüzdeki yıllarda gelişmesiyle beraber, drone ve hoverboard gibi küçük çaplı uçan taşıtların havada kalma süresi ve taşınabilecek yük kapasiteleri artacak. Amazon gibi dev şirketlerin kargolarını ulaştırmak için şimdiden bu alana yatırımlar yapması da bu ürünleri yakında hayatımızda göreceğimizi gösteriyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top