Mobil

HTC 10, One A9 One M9 Android 7 N Güncellemesi Geliyor

Son Android sürümü olan Marshmallow 6’nın çıkışının üzerinden 7 ay geçmesine rağmen, kullanım oranı %7.5‘e anca yükselebildi. Geçtiğimiz gün Google I/O etkinliğinde ise yeni Android 7 N sürümünün tanıtılmasıyla beraber Android akıllı telefon sahiplerinde endişe yarattı, zira birçok cihaz henüz Android 6 Marshmallow güncellemesini bile almış değil. Tam da bu noktada HTC’den gelen açıklama HTC kullanıcılarının bir kısmını da olsa rahatlattı.

HTC’nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, Google’ın Android 7 N‘i üreticilere gönderir göndermez HTC 10, HTC One A9 ve HTC One M9 modelleri için hemen yeni güncelleme yayınlanacak. Birçok yeni özelliğin geleceği Android 7 N alacak HTC sahipleri cihazlarını bir süre daha şuanki haliyle kullanmaya devam edecekler. Android 7 N’in geliştirme sürecinin bitmesiyle kendi optimizasyon ve değişimlerini yapacak olan HTC bölge ayırmaksızın tüm modellerine yeni android sürümü sunacak. HTC’nin üst seviye modeli olan 3 telefondan başka güncelleme alacak cihaz açıklanmayan HTC, zamanla diğer modellerine de Android 7 güncellemesi sunacak mı şuan bilinmiyor.

Android 7 N Güncellemesi Ne Zaman Gelecek?

HTC, güncelleme duyurusunu Android 7 N tanıtımından hemen sonra yapsa da, yeni sürümün Google tarafından tam olarak geliştirilmesini beklemek zorunda. En erken yaz sonu çıkması beklenen Android 7 N’in HTC’nin söz konusu telefonlarına gelmesi 2016’nın son aylarına denk gelecek.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top