İnternet

Instagram Direct Yayınlandı

En popüler sosyal medya platformlarından olan instagram, çatı şirketi ve sahibi facebook’un yaptığı gibi ana uygulaması içinde yer alan mesajlaşma özelliğini ayrı bir uygulama haline getirerek kullanıma sundu. Instagram Direct ismiyle yayınlanan uygulama şimdilik içinde Türkiye’nin de yer aldığı birkaç ülkede kullanıma sunuldu.

İnstagram Direct Tepkisi

Instagram Direct üzerinde 4 yıldır çalıştıklarını belirten instagram ürün müdürü, kullanıcıların her anlarında kullanabilecekleri bir platform olmak istediklerini belirtiyor. Snapchat’ten “esinlendiği” özelliklerle bir süre önce hakkında çok da iyi şeyler söyletmeyen instagram daha şimdiden tıpkı facebook’un messenger uygulamasını ayırmasında olduğu gibi tepkiler almaya başladı. Zaten uygulama içerisinde sorunsuzca mesajlaşabildiğimiz bu özelliği ayrı bir uygulama haline getirmek, mobil uygulama marketlerinde sıralamanın tümünü ele geçirme çabası olarak değerlendiriyorum.

Instagram’la birlikte Whatsapp gibi birçok servisin de sahibi olan Facebook, yakında umarım milyarlarca insanın kullandığı mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ı da ikiye ayırarak mesajlaşma uygulamasının mesajlaşma uygulamasını çıkarmaz. Dont be evil!

Introducing Instagram Direct from Instagram on Vimeo.

Uygulamayı iOS Appstore ve Android Google Play uygulama marketinden indirebilirsiniz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top