Mobil

Instagram’a iPhone’lara Özel 3D Touch ve Apple Pay Destekli Reklamlar Geliyor

Facebook’un sahibi olduğu, dünyanın en popüler fotoğraf temelli sosyal ağı olan instagram, kullanıcılarına bir süredir gönderi şeklinde reklamlar gösteriyor. Neredeyse her sosyal ağ uygulamasında olduğu gibi kullanıcı kitlesiyle, reklam verenleri bir araya getirerek gelir elde eden sosyal ağ yakında daha da etkileşimli bir şekil alacak.

Apple’ın yeni iPhone 6s ve iPhone 6s Plus akıllı telefonlarında kullanmaya başladığı 3D Touch teknolojisini kullanacak olan instagram, gelecek sürümlerinde ekleyeceği bu özellik sayesinde neredeyse her konu başlığında reklam için etkileşimli ve eğlenceli olabilecek reklam ortamı sağlamış olacak. Tüm bunlara ek olarak, Apple’ın ödeme sistemi Apple Pay desteğinin de geleceği söylenenler arasında. Instagram’a Apple Pay gelmesiyle, reklam verenler doğrudan instagram üzerinden bile satış yapar konuma gelebilecek.

Ekran’a uyguladığınız basıncın şiddetine göre tepkiler verebilen 3D Touch teknolojisi aslında yeni bir teknoloji değil, ama doğru yer ve zamanda kullanıldığında nasıl bir yan alanlar oluşturabiliyor instagram örneğinde görebiliyoruz. Android platformunda da yakında görebileceğimiz bu özellik, bu kadar bölünmüş cihaz üreticisi için nasıl geliştirilecek hep beraber göreceğiz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top