Mobil

iPhone 7 Batarya Bilgileri Sızdırıldı

Teknoloji devi Apple’ın yeni akıllı telefon modeli olacak olan iPhone 7 hakkında sızıntılar çoktan başladı. Genellikle Çin’deki üretim bantlarından sızdırılan ekipman ve parça fotoğraf ve bilgileri ile bu sefer de eylül ayında tanılacak olan iPhone 7 bataryası sızdırıldı.

iPhone 7 ve iPhone 7 Pro Batarya Büyüklüğü

İlk modelinden beri hiçbir modelinin pili çıkarılamayan iPhone serisinin en yeni modeli olacak olan iPhone 7‘nin bataryası sızdırılan pil görüntülerine göre 1735 mAh kapasitesinde görülüyor. Apple‘ın güncel modelleri olan iPhone 6S‘te bu kapasite 1715 mAh değerinde. iPhone 7’nin 6S’ten 20mAh daha büyük pil kapasitesi sunacak olması ise, daha önce sitemizden haberini yaptığımız üzere iPhone 7’de mekanik home tuşunun kaldırılması yüzünden olabilir. Home tuşunun kaldırılmasıyla açılacak alanı boş bırakmayacağa benzeyen Apple, daha büyük ekranlı cihazı için de bataryayı büyütecek. iPhone 7 Pro ismiyle gelmesi beklenen büyük ekranlı iPhone modeli ise yine 2810 mAh pil kapasitesi sunacak. Varolan model iPhone 6S Plus‘ta bu rakam 2750mAh olurken, artışın yine home butonundan yaşandığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

iphone-7-batarya-bilgileri-sizdirildi-2

Pil boyutlarının neredeyse aynı kalıp, performansın sürekli artması iPhone’ların pil performansının giderek kötü olabileceği yönünde bir izlenim yaratsa da, tam tersi bir etki mevcut. Daha verimli yazılan işletim sistemi, ona uygun geliştirilmiş bir işlemci ve düşük nanometre üretim teknolojisiyle performans her bir Watt enerji başına arttırılırken, pil tüketimi de eski verimsiz modele göre daha azalıyor. Bakalım su geçirmez bir Apple iPhone 7, 2 günü aşan bir kullanım sunabilecek mi?

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top