Mobil

iPhone 7 Karşınızda!

Apple’ın eylül ayında duyuracağı yeni iPhone modeli gerek son kullanıcılar için, gerekse firmanın finansal durumu bakımından büyük merak uyandırıyor. Geçtiğimiz günlerde sızdırılan çift kameralı iPhone iddialarından sonra, iPhone 7 olduğu söylenen bir test örneğinin ve basın görsellerinin sızdırılmasına şahit oluyor.

iPhone 7’de birçok yeni özellik olacağı, Apple’ın başındaki isim Tim Cook tarafından bizzat açıklanmıştı. Android cephesinde üst seviye telefonların kamera performanslarını ve kalite algısını üst seviye çıkarmalarının ardından, Apple yeni iPhone 7’nin geri kalmaması için çok çalışacağa benziyor. iPhone 7’nin performans olarak üst seviye olacağında herkes hem fikir olmasına rağmen, iPhone 6S’ten ne kadar farklı olacağı konusunda ise şüpheler var. Kamera konusunda iyileştirmelerin yapılacağı, 3.5 mm ses girişinin kaldırılacağı şimdilik bilirken, iPhone 7 fotoğrafları gündeme bomba gibi düştü. Ünlü bir Apple kılıf üreticisinden sızdırılan iPhone 7 tasarım görselleri, iPhone 7’de tasarımsal olarak çok da fazla birşeyin değişmediğini gösteriyor.iphone-7-karsinizda-4

Fabrikadan sızdırılan ve basın görselleri olduğu iddia edilen görüntülere baktığımızda ilk olarak iPhone 7’de anten çizgilerinin değiştiğini görüyoruz. Önceki modellerde 2 hat olarak ilerleyen anten çizgileri, tasarım açısından daha şık bir hale gelerek tek çizgi halinde alt ve üst kenarlara taşınmış durumda. 3.5 mm ses girişinin kaldırıldığı, iki adet hoparlör çıkışlarının bulunduğu ise diğer gözümüze çarpan detaylar arasında. iPhone 7 renk seçenekleri ise şimdilik aynı görünüyor, altın, uzay grisi ve rose gol renklerini görüyoruz.

iphone-7-karsinizda-2

Yaz bitimine denk gelen Eylül ayına daha çok süre olmasına rağmen sızdırılan bu görüntüler bilinçli bir algı yaratmak için mi bilinmez, fakat Apple’dan beklentiler çok fazla. Beklentileri karşılayamaması durumda rakipleri bu durumu fırsata çevirebilir.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top