Mobil

iPhone 7 Özellikleri ve Fotoğrafları Sızdı

Apple iPhone 7‘nin Eylül 2016’daki çıkış tarihine daha aylar olmasına rağmen, Apple’ın cihaz üzerindeki çalışmaları son hızla sürüyor. Son olarak 4 inç ekran büyüklüğüne sahip iPhone SE’yi satışa çıkaran teknoloji devi, 7 numaralı iPhone için Çin merkezli fabrikalarda örnek modeller üretmeye çoktan başlamış görünüyor.

Bugüne değin sadece kamera ve cihaz girişleriyle ilgili haberlerin konuşulduğu Apple iPhone 7, firma için önemli cihazlarından birisi olacak. Çinli OEM üreticiden sızdığı düşünülen ve iPhone 7’ye ait olduğu söylenen fotoğrafta, yeni iPhone 7‘nin ekranın tamamen köşeden köşeye ve neredeyse çerçevesiz sayılabilecek bir tasarıma sahip olacağı görülüyor. Apple’ın en büyük rakibi Samsung’un son nesil cihazlarında da çerçevenin neredeyse olmayışı, Apple tasarımcılarını bu konuda iyileştirme yapmalarına yönlendirmiş olabilir.

iphone-7-ozellikleri-ve-fotograflari-sizdi

Apple iPhone 7 Kamerası ve İşlemcisi

iPhone 7 kamerası hakkında birçok söylenti mevcut, fakat en yaygını Apple’ın yeni akıllı telefonunda çift sensörlü bir kamera kullanacağı yönünde. Çift sensörlü bir kamera sayesinde özellikle odaklanma ve derinlik özelliklerinde muazzam sonuçlar elde edilebilir. iPhone 7’ye ait işlemci ise Apple tarafından geliştirilen yeni A10 serisi işlemciler olacak. A9’u son olarak iPhone SE ve iPad pro 9.7’de kullanan firmanın yeni serisinde performanslı ama güç tüketimi odaklı A10 işlemci kullanması muhtemel.

Apple ürünleri gerek yazılım olarak gerekse aksesuar olarak kendine has devasa bir ekosistem oluşturmuş durumda. Firmanın iphone 7’de 3.5mm kulaklık girişini kaldırıp şarjı ve ses girişini tek bir girişte birleştireceği düşünülüyor. Böyle olması durumunda varolan kulaklıklar ve ekipmanların da değişmesi gerekecek. Android cephesinde üst seviyede çok başarılı cihazların gelmesi bakalım henüz önünde aylar olan Apple‘ı iPhone 7 konusunda nasıl etkileyecek.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top