Mobil

iPhone 7 Pro Geliyor, İşte Tasarım Planları!

Yaz aylarına girdiğimiz şu haftalarda akıllı telefon piyasası da git gide ısınıyor. Önümüzdeki eylül ayında resmi olarak tanıtılması beklenen iPhone 7’ler hakkında gelen bilgilerin ardı arkası kesilmiyor. Cihaz hakkında son olarak iPhone 7 Pro versiyonuna ait olduğu söylenen tasarım planları sızdırıldı.

iPhone 7 Pro Tasarımı ve Özellikleri

Geçtiğimiz haftalarda haberini yaptığımız sızdırılan iphone 7 prototipine oldukça benzeyen tasarım şeması, iphone 7 pro ismiyle oluşturulmuş durumda. Cihaz taslağının arka yüzeyinin çizimlerine baktığımızda kamera alanının yatay olarak normalden daha uzun olduğu görülüyor. Bu da daha önce iddia edildiği çift kameralı bir iPhone 7 modeli olacağını destekliyor. iPhone 7 Pro taslağıyla ilgili gözlerden kaçmayan diğer bir detay ise ekranla çerçeve arası boşluğun bir miktar azaltıldığı yönünde. 3100 mAh bataryası olacağı düşünülen model, boyut olarak plus modellere denk olacak.

iphone-7-pro-geliyor-iste-tasarim-planlari-taslak

Apple son iPad’i Pro ismiyle tanıttı ve sızan taslaklardan da anlaşılan o ki yeni bir kategori oluşturuyor. Firma bundan sonra iPhone 6S ve 6S Plus modelleri gibi iki ana model çıkaracak fakat büyük ve biraz daha güçlü olan model artık pro adıyla satılacak. Bu haliyle ürün kategorizasyonu olarak Samsung’tan etkilenmiş olarak görülebilecek Apple, Galaxy S7- S7 Edge veya S ve Note ailesine benzer bir ikili seri oluşturacak.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top