Mobil

iPhone 7’de Dokunmatik Home Tuşu ve Suya Dayanıklılık Olacak

Apple iPhone 7 hakkında bilgiler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor. Eylül ayında duyurulması beklenen yeni Apple iPhone modeli olacak olan iPhone 7, sızdırılan bilgilere göre suya ve toza dayanıklı olacak. Cihaz üzerindeki mekanik home tuşunun ise artık dokunmatik bir yüzey haline gelmesi bekleniyor. İşte Apple iPhone 7’ye dair şimdiye kadar çıkan detaylar.

Apple iPhone 7 – iPhone 7 Plus Suya ve Toza Dayanıklı Olacak

Son yıllarda özellikle Samsung’un yeni nesil bayraktar akıllı telefon ailesi Galaxy S6 ve S7’de suya ve toza dayanıklılık sertifikası olan IP68 sunuyor olması, akıllı cihazlardaki bu trendi iyiden iyiye yükseltti. Bu konuda eksik kalmak istemeyen Apple, kullanıcılar tarafından da oldukça olumlu bakılan bu özelliği iPhone 7 modelinde müşterilerine sunacak. iPhone kullanıcılarının sayısını dikkate alan Apple, iPhone’lara yapılacak böyle bir takviyenin cihazın kullanımını daha rahatlatacağı, sıvı veya nem teması yüzünden gelecek olan cihaz sayısını da düşürmeyi planlıyor.

iPhone 7 – iPhone 7 Plus dokunmatik home tuşu geliyor

iPhone’lara parmak izi okuma geldiğinden beri home tuşunun mekanik özelliğinin kullanımının giderek azaldığını belirten bilgiler bir süredir teknoloji camiasında konuşulmakta. Kimi zaman kullanıcılarına rağmen radikal yenilikler yapan Apple, iPhone 7 modelinde de bu mekanik tuşu terk ederek tamamen dokunmatik ve parmak izi algılama yeteneğine sahip bir home tuşunu yeni iphone’larla sunabilir. Home butonunun kaldırılması, kasa/ekran oranını daha da arttırarak kullanım deneyimini iyileştirebilir.

iPhone 7 – iPhone 7 Plus Batarya / Pil Özellikleri

Bir başka bilgi ise iPhone 7’nin bataryası hakkında. Apple, iPhone 7’de  1,826mAh büyüklüğünde bir pil kapasitesi sunacak. iPhone 6S’te bu oran 1,715mAh seviyesindeyken, aradaki küçük büyüme farkının home butonunun kaldırılmasıyla açılacak alandan kaynaklandığı belirtiliyor. iPhone 7 Plus‘ta ise Apple’ın 3100mAh büyüklüğünde bir batarya sunacağı belirtiliyor.

iphone-7de-dokunmatik-home-tusu-ve-suya-dayaniklilik-olacak-2

iPhone 7 -iPhone 7 Plus Depolama Kapasitesi – Hafıza Boyutu Değişiyor

Her geçen gün gelişen SSD teknolojisi ve büyüyen üretim boyutları sayesinde bu çiplerin fiyatları ve boyutları giderek azalıyor. Yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde Apple, 256 GB‘a kadar depolama seçeneği sunan modeller tanıtacak.

iPhone 7 – iPhone 7 Plus Kamera Özellikleri

Apple’ın rakipleri, özellikle Samsung bu yıl satışa sunduğu Galaxy S7 modeliyle cep telefonu kamera kalitesindeki çıtayı bir hayli yukarılara taşıdı. Reklam ve tanıtım görsellerinde açıkça iphone 6s’le çekilmiş fotoğrafları kullanan ve kendisinin çok üstün olduğunu belirten Samsung’un bu hamlesine karşı, Apple’ın çift kameraya sahip bir model çıkartabileceği düşünülüyor. Ayrıca iPhone 6S plus modelinde sunup, iPhone 6S’te yer almayan OIS özelliği iPhone 7 ile tüm modellerde olacak.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top