Teknoloji

Microsof, Windows 7’li Bilgisayar Satışlarını Durdurmak İstiyor!

Yılların yazılım devi Microsoft, Windows 10’un geliştirme sürecinden başlayarak son kullanıcıları dinledi ve sürece dahil etti. Windows 10 çıktığından beri herkes tarafından oldukça beğenildi ve kullanım oranları her geçen gün artmakta. Microsoft‘un çalıştırabilecek tüm eski Windows’lu cihazları Windows 10 yapma isteği ve tek Windows ekosistemi yaratma isteği o kadar güçlü ki Windows 7 gibi popüler ve beğenilen bir işletim sistemini gözden çıkardı.

Dizüstü ve masaüstü bilgisayar üreticileri için yeni işletim sisteminin kullanıcılar tarafından beğenilmesi son derece önemli çünkü bu beğeni daha çok ürünün satılmasına neden oluyor. Birçok büyük üretici artık sistemlerini Windows 10 yüklü olarak satsa da, bazı üreticiler Windows 7 satmaya devam ediyor. Windows 7 ön yüklü bilgisayarın artık satılmasını istemeyen Microsoft, bu tarz firmalara Windows 7’li bilgisayar satacakları son günü bildirdi ve o tarih 31 Ekim 2016.

Eski işletim sistemlerinin satılması  demek, o sürümlere resmi olarak belirlenmiş süreler dahilinde destek vermek zorunda olan Microsoft için istenmedik bir durum. Bu eski sürümler için ayırdığı mühendislik yada iş gücünü son işletim sistemine yönlendirip yeni olanı daha da güçlendirebilir, yada ilgili kadrolarda tasarruf yapar. Windows 10’un çok güçlenmesini isteyen Microsoft, Windows 7’den sonra sırayı hiç çekinmeden Windows 8 ailesine de getirecektir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top