Donanım

Microsoft E3 2016 Fuarında Yeni Xbox ve Kontrolcü Tanıtabilir

Electronics Entertainment Expo yani ünlü E3 fuarının 2016’daki etkinliğine az bir süre kala, oyun dünyası ve konsol üreticileri cephesinde büyük hareketlilikler yaşanıyor. Playstation 4K Neo, Battlefield 5, Call of Dut: Infinite Warfare duyurularının ardından Microsoft cephesi de Xbox oyun konsoluyla gösteriye hazırlanıyor.

Microsoft’un oyun konsolu Xbox’la ilgili yeni modelin gelip gelmeyeceğiyle bugüne kadar teknoloji dünyasında herhangi bir sızıntı yaşanmadı. Lakin Microsoft’un E3 sunumunda var olan Xbox One’a yazılımsal bazı özellikler eklemesi bekleniyor. Canlı oyun yayını yada diğer değişle Streaming‘i Xbox’a getirecek olan Microsoft bununla da yetinmeyecek. Sony’nin yeni PlayStation 4 Neo, yada adı ne olacaksa bu konsola karşı şirket yeni Xbox konsolunu duyurabilir. Xbox One‘ın hali hazırda donanımsal olarak çok da güçlü olmadığı ve yeni nesil güçlü oyunlarda geliştiricileri zorladığı biliniyor. Hem bu sorunu çözmek, hem de rakibinin yeni konsol hamlesine cevap vermek isteyen Microsoft daha güçlü bir Xbox One (plus, 1,5 artık ne eklenecekse sonuna) çıkarabilir.

Görünen o ki E3 2016‘da büyük duyurular yapılacak. Gerek konsol, gerek yeni oyunlarla beraber 2016 yaz ayları oyun severler için son derece heyecanlı geçecek. E3 etkinliklerini de sayfamızda yayınlayacağımızı şimdiden belirtelim.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top