Mobil

Microsoft Surface Pro 4, Tamiri Zor Olarak Derecelendirildi

Ekim ayının başındaki Microsoft etkinliğinde tanıtılan Surface Pro 4, Microsoft’un yıllardır yenisini ürettiği Windows’lu mobil cihaz ailesinin yeni üyesi. Her yıl yeni özellikler eklenerek geliştirilen cihazın bu yıl Microsoft için daha özel bir yeri var, tek platform sloganıyla duyurulan Windows 10 işletim sistemiyle çalışması.

Gerek performanslı gerek işlevselliğiyle Surface Pro 4 olumlu tepkiler aldı. Mobil cihazları en küçük parçasına kadar söken ifixit’in radarına takılan cihaz, tamamen sökülerek tamir kolaylığı bakımından derecelendirildi. iFixit Microsoft Surface Pro 4‘e 10 üzerinden 2 vererek tamiri çok zor cihaz kategorisinde değerlendirdi. Cihazdaki bazı parçaların birlikte üretildiği için tamirinin çok zor olduğu ve bunun için parçanın tamamen değişmesi gereken Surface Pro 4, bu olumsuzluğu en çok ekran kısmında yaşıyor, zira LCD ekran ile cam yüzey bütün halde. Ekran camı kırılan bir cihazın LCD ekranı sağlam kalsa dahi değişmesi gerekiyor.

Tüm bunlardan dolayı cihaz tamiri zor olarak değerlendirilmiş, fakat tablet ve hatta telefon pazarında tutunmak isteyen Microsoft’un bu tarz konularda müşterilere uygun bir politika güdeceğini düşünmek yanlış olmayacaktır. Microsoft’un bu tarz ürünlerini genelde ülkemize getirmediğini de hatırlatmak isteriz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top