Mobil

Microsoft’un Yeni Akıllı Telefonu Lumia 950 Çıkmaya Hazırlanıyor!

Mobil işletim sistemi Windows 10 Mobile’ı uzun bir süredir geliştiren Microsoft, çok yakın bir zamanda bu işletim sistemini kullanacak yeni bir cep telefonu çıkarmaya hazırlanıyor. Masaüstü bilgisayarlar için olan Windows 10’la büyük bir uyum içerisinde çalışacak olan Microsoft Lumia 950, önümüzdeki haftalarda Amerikadan başlamak üzere satışa çıkarılabilir.

Peki piyasada Apple ve Android’li bu kadar akıllı telefon varken yeni Lumia 950’nin teknik kapasitesi nasıl olacak? Microsoft Lumia 950 belli olmuş teknik özellikleri şöyle: 5.2 inçlik WQHD ekran, işlemci tarafında ise 1.8 GHz frekansında çalışan Snapdragon 808, 3 GB bellek ve 32 Gb boyutunda depolama alanı. Kamera tarafında 20 Megapiksellik ana kamera olurken, 5 Megapiksel ön kamera bulunacak. Tüm bu sisteme enerji sağlayan batarya ise 3000 MaH kapasitesinde olacak. Cihazın bir günü rahatça çıkartacağını bu özelliklere bakarak söylemek mümkün.

Windows 10 Mobile ile artık Android ve iOS sistemleri karşısında elle tutulur başarı elde etmesi gereken Microsoft, umarız yakın zamanda bir 3. alternatif olarak güçlü bir şekilde telefon dünyasında yerini alır, zira bundan doğacak rekabetin en büyük yararı son kullanıcılara olacaktır. Ve son olarak, umarız Microsoft yeni cihazlarını ülkemizde de çok gecikmeden satışa sunar.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top