Donanım

Nvidia GTX 1080’den Yeni Görüntüler

Nvidia’nın yeni nesil Pascal GPU’suyla sunacağı amiral gemisi ekran kartı yakında tanıtılacak. 700, 800 ve 900 serisi olarak devam eden serinin yeni isminin ne olacağı kullanıcılar tarafından tartışılırken, Çin kaynaklı bir Web sitesinden GTX 1080’in stok soğutucusuna ait olduğu söylenen bir fotoğraf yayınlandı. Eğer fotoğraf doğruysa yeni NVIDIA grafik kartının adı Geforce GTX 1080 olacak.

900 serisine göre Watt başına performansı neredeyse iki kat güçlü olacak Pascal GP100 mimarili nvidia ekran kartları, 16 nm boyutlarında üretiliyor. HBM2 bellekle yada bellek veriyolunu 2 katına çıkaran GDDR5X belleklerle gelecek olan ekran kartının en az 8 GB belleğe sahip olması bekleniyor. TMSC tarafından üretilen yeni GPU’lar, özellikle 2K ve 4K oyunlar ve VR yani sanal gerçeklik uygulamalarını zorlanmadan çalıştırması için tasarlandı. Bu yüksek performans, FullHD oyun oynayanların da ihtiyaçlarını daha düşük modellerle giderebileceği anlamına geliyor. Nvidia 900 serisi ekran kartlarındaki Maxwell mimarili kartların işlem gücü 6.82 TFLOP olurken, Pascal mimarili 1000 serisinde bu rakam 10.6 TFLOP’a çıkacak.

 

İşte Nvidia GeForce GTX 1080

nvidia-gtx-1080den-yeni-goruntuler-2

Önümüzdeki haftalarda Computex fuarında tanıtılması ve kısa süre sonra satışa girmesi beklenen Geforce GTX 1080, bakalım PC oyunculuğunda neleri değiştirecek.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top