Yazılım

Opera Ücretsiz VPN Özelliği Sunacak!

Web tarayıcıları her geçen gün gelişirken, kendi aralarında da büyük bir çekişme içerisindeler. Çekişmenin yeni atağı Opera web tarayıcısından dahili sınırsız VPN hizmeti ile geliyor. Opera bundan sonra kullanıcılarına hiç bir ilave eklenti veya programa gerek kalmadan ücretsiz ve sınırsız VPN hizmeti verecek.

Opera’nın VPN Özellikleri

Günümüzde internetin yaygınlaşmasıyla birçok işlev internete adapte oldu. Birilerinin hoşuna gitmeyen haber kaynakları, toplumu yönlendirmek için geçici olarak yavaşlatılan siteler, engellenen web siteleri ve sosyal hesaplar, internette özgürce bilgiye erişmek isteyen kullanıcıları da etkiler oldu. Bugüne kadar sansür mekanizmalarını aşmak için VPN servisleri kullanan kullanıcılar, artık Opera’nın sunduğu ücretsiz dahili VPN sayesinde şimdilik Amerika, Almanya ve Kanada üzerinden internete çıkış yapabilecek ve ip numaralarını da gizlemiş olacaklar. Operanın verdiği bilgilere göre tek tıkla kurulan VPN bağlantısı 256 bit şifrelenmiş olarak kuruluyor ve FullHD çözünürlüğünde bir videoyu takılmadan oynatabilecek bir hıza sahip. Basit işler için oldukça işlevsel olabilecek olan Opera VPN, şimdilik kullanıcı kayıtlarının tutulup tutulmayacağına dair bir açıklama yapmadı, zira VPN servislerini kullanan kişilerin en büyük sorunu, maskelediği bilgilerinin güvenliği.

Şuan beta aşamasında olan Opera’nın VPN hizmeti, yakında çıkacak tam sürümle birlikte hayata geçecek fakat dilerseniz bağlantı aracılığıyla beta tarayıcıda VPN özelliğini kullanabilirsiniz.. Opera için çok büyük potansiyel taşıyan bu yeni hamleye karşı bakalım Firefox ve Chrome nasıl hamleler yapacak. Tebrikler Opera!

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top