Oyun

Outlast 2 İçin Korkutucu ve Gizemli Yeni Fragman Yayınlandı

Korku oyunları son yıllarda en çok tutan temalar arasında yer aldı. Özellikle geçtiğimiz 2 yıl içerisinde ard arda bu temada oyun gelmesi, uzun süredir boşluk bulunan bu alanı doldurdu. İşte bu korku oyunlarının en doyurucularından olan Outlast, son çıkan DLC’sinden sonra 2. oyunu Outlast 2 ile de türü sevenlere korku ve gerilim hissini tekrar yaşatma iddiasıyla geliyor. (Yazıya devam etmeden alttaki fragmanı izlemenizi tavsiye ediyoruz.)

2016’nın sonbahar aylarında çıkması beklenen oyun, ilk duyuru videosuyla haç gibi bazı dini öğeleri ve söylemleri ön plana çıkarmıştı. Bugün yayınlanan yeni fragmanda ise oyuncuların büyük bir çoğunluğu bu ürkütücü sesin hangi dilde ve ne söylediğini anlayamadı. Bazı meraklıların söylenenlerin aslında tersten okunmuş olabileceği tahmin ediliyor.

Yayınlanan video incildeki bir bölümün ismi olan Jude 1:14-15 olarak adlandırılmış. Outlast 2‘nin bugüne kadar yayınlanmış videolarına bakarsak haçın ve hristiyanlık temelli bazı dinsel söylemlerin kullanıldığını görüyoruz. Anlaşılan o ki ilk oyundan daha fazla mistik güçlerin bulunacağı ve dinsel öğeler barındıran bir korku-gerilim oyunu olacak.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top