Oyun

Oyuncular Artık Steam Kütüphanesinden Oyun Silebilecek!

En büyük dijital oyun platformu Steam, yaptığı son kampanyalarla oyuncuların beğenisini en üst seviyede tutuyor. Tüm bu indirimli oyunlara ek olarak, Steam geçtiğimiz günlerde yaptığı yeni bir güncellemeyle kullanıcılarına büyük bir kolaylığın yolunu açtı. Steam kullanıcıları artık oyun kütüphanesindeki istediği oyun veya yazılımı tamamen kaldırabilecek!

Birçok farklı kampanyadan  yararlanarak oyun paketleri alan oyuncuların bazısı, profillerinde bu toplu aldıkları oyunlardan bazılarının olmasını istemeyebiliyor. Son zamanlarda da HumbleBundle gibi platformlar sayesinde iyice artan bu oyun paketleri, steam kullanıcılarının istemedikleri oyunların kaldırılması için Steam Destek bölümüne taleplerini arttırmıştı. İşte tam olarak bu denetimi artık kullanıcılarına bırakan Steam, artık istenmeyen oyunların hesaplardan kalıcı olarak kaldırılmasına olanak sağlıyor.

oyuncular-artik-steam-kutuphanesinden-oyun-silebilecek

Peki Steam kütüphanenizden istemediğiniz oyunları nasıl kaldıracaksınız? Bunun için öncelikle hesabınızla giriş yaptıktan sonra Steam Destek bölümüne gelmeniz gerekiyor. Burada gelen seçeneklerde kaldırmak istediğiniz oyuna tıklayıp, gelen ekranda “Bu oyunu hesabımda kalıcı olarak kaldırmak istiyorum” seçeneğini devam edip onay verdikten sonra o oyun herşeyiyle hesabınızdan kaldırılıyor. Şimdiden uyaralım, oyunları kütüphanenizden silerken yanlışlık olmaması için azami özen göstermenizi tavsiye ediyoruz, zira yeni ve yüksek fiyattan aldığınız bir oyunun silinmesini kimse istemez.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top