İnternet

Paypal Türkiye Kapandı

Dünyanın en popüler ödeme sistemi olan ve ülkemizde de faaliyet gösteren PayPal, az önce ana sayfasından yaptığı açıklamayla Türkiye‘deki faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. BDDK ile anlaşma sağlanamamasından kaynaklanan hukuki sürecin olumsuz sonuçlanması yüzünden Türkiye’ye hizmeti sonlandıran PayPal’ın şimdilik ne zaman tekrar faaliyete geçeceği bilinmiyor. 6 Haziran 2016’dan itibaren Türkiyedeki kullanıcıları PayPal üzerinden para alma – gönderme işlemlerini yapamayacak, lakin şuan hesaplarda olan bakiyeleri çekebilecekler.

İşte Paypal’ın resmi açıklaması:

“PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır.  Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.”

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top