Mobil

Samsung Galaxy C5 Teknik Özellikleri ve Fotoğrafları Sızdırıldı

Koreli teknoloji firması Samsung, akıllı telefon pazarındaki baskınlığını her fiyat ve özellik kategorisine cihaz çıkartarak devam ettirmeye çalışıyor. Bu bağlamda Galaxy A serisi gibi kendi kategorisinde başarılı sayılabilecek modellere de sahip olan firma, bu sefer Galaxy C5 adında gerek tasarım gerekse teknik özellikler bakımından oldukça başarılı bir cihaz çıkarmaya hazırlanıyor.

Orta sınıf akıllı telefon pazarında oldukça etkili olması beklenen Samsung Galaxy C5‘in geliştirme ve tasarım faaliyetleri sızan bilgilere göre bitmiş durumda. Cihazın son sızdırılan fotoğrafları Galaxy C5’in tasarım olarak tamamen metalden üretildiğini gösteriyor. Bu bağlamda iPhone 6 ve 6S tasarımına çok benzeyen Galaxy C5’in diğer teknik özellikleri de oldukça iyi. Super Amoled ve FullHD çözünürlükte panelin kullanıldığı Galaxy C5 ekranı, büyük ekran seven kullanıcıları hedefliyor. Samsung Galaxy C5 işlemcisi ise Snapdragon 617 olacak. 8 çekirdekli bu işlemci 1.5 Ghz hızında çalışacak ve 3000 mAh gücündeki bataryadan güç alacak. Galaxy C5 bellek konusunda ise fiyatına göre yüksek olan 4 GB RAM ile gelecek, bu da cihazda android ve kullanım kaynaklı donmaları en alt seviyede tutacak. Galaxy C5’in kamerası da yine orta sınıf için yüksek sayılabilecek kadar iyi seçilmiş, cihaz 16 Megapiksel arka kamera ve 8 MP ön kameraya sahip. Ana kameraya ise çift led flaş eşlik ediyor.

Yakında tanıtımı yapılacak olan Samsung Galaxy C5’te parmak izi gibi yeni ve üst seviye telefonlardan gelen yeni teknolojilerin de olması bekleniyor. Bir nesil öncesi amiral gemisi telefon özelliklerine yakın seviyede çıkacak Galaxy C5’in fiyatı konusunda ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top