Mobil

Samsung Galaxy S7 İşlemcisinin Test Sonuçları

Resmi olarak tanıtılmasına çok az bir süre kalan yeni Samsung amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S7 için yeni bilgiler ardı ardına geliyor. Cihazın pil kapasitesinin 2 günü rahatlıkla çıkaracağı konuşulan şu günlerde, Galaxy S7’ye ait işlemcinin performans test sonuçları sızdırıldı. SM-G930T kod isimli Samsung cihazın Geekbench test yazılımıyla elde edilen verilen, yeni Samsung telefonun potansiyeli hakkında ipuçları veriyor.

Samsung Galaxy S7 İşlemcisinin Teknik Özellikleri

Samsung akıllı telefonlarında ve özellikle Galaxy S ailesinde son yıllarda iki ayrı işlemci kullanıyor. Qualcomm üretimi Snapdragon serisi işlemciler ve kendi üretimi Exynos serisi işlemciler bu iki seçeneği oluşturuyor. Haberimize konu olan işlemci ise Qualcomm’un Snapdragon 820 serisi işlemci. Test detaylarına baktığımızda Samsung Galaxy S7 işlemcisinin performans olarak tek çekirdekte 2347 ve çoklu çekirdek performansında ise 5352 puan aldığını görüyoruz. 1.59 Ghz hızında çalışan Galaxy S7 işlemcisi, Android 6.0.1 üzerinde çalışmakta.

samsung-galaxy-s7-islemcisinin-test-sonuclari

Samsung Galaxy S7‘nin diğer teknik özellikleri arasında 4 GB RAM yada diğer bir değişle bellekle geleceği tahmin ediliyor. Pil konusunda Samsung’un 2 günü aşan bir pil performansını hedeflediğini de düşünürsek, firma belki az da olsa işlemci frekansından kısarak pil ömrüne katkıda bulunacak olabilir. Ayrıca iPhone 6s ile tek çekirdek işlemci performansında liderliğe oynayan Apple, bakalım iPhone 7’de nasıl bir işlemci performansı sunacak. Bu önemli, zira Samsung ve Apple arasındaki rekabet teknik alanda da mevcut.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top