Mobil

Samsung Galaxy S7’nin Fiyatı Önceki Modellerden Daha Ucuz Olacak

Dünya Mobil Kongresine az bir süre kala, akıllı telefon firmaları çalışmalarını artık sonlandırma aşamasındalar. Android işletim sistemi kullanan en büyük akıllı cihaz üreticisi Samsung ise bu yıl tanıtacağı yeni nesil Galaxy S7‘yi performans ve rakiplerine göre daha uygun bir fiyatla sunmaya hazırlanıyor. Özellikle ülkemizde Türk Lirasının son aylarda döviz birimleri karşısında aşırı değer kaybettiğini düşünürsek, fiyatların uygun olması bize de yarayacak.

Samsung’un ana vatanı, yani Güney Kore’de, firmayla ilişkili bazı medya kuruluşları, Samsung‘un Galaxy S7 modelinde fiyatı önceki modellere göre %10 civarında düşürmek istediği haberlerini yapmaya başladılar. Satışların daha çok olması ve etiket pazarlamada firmanın elini güçlendirmesi düşünülen hamle ile yapılacak %10 veya 40 dolar daha ucuz olması, en büyük rakibi Apple ve pazarda baskınlaşmaya başlayan Çinli üreticilere karşı bir miktar da olsa başarı sağlayabilir.

Daha bir kaç sene öncesinde 1600-1800 ₺ aralığında satılan üst seviye akıllı telefonlarla günümüz fiyatlarını karşılaştırdığımız da fiyatların ne derece yükseldiğini görmek mümkün. Umarız Samsung, malzeme kalitesinden ve performanstan ödün vermeden daha uygun fiyatlı bir model sunmayı başarabilir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top