Mobil

Samsung Giyilebilir Cihazlar İçin Esnek Bataryalarını Duyurdu

Günümüz teknolojisinin çözemediği büyük sorunlardan olan pil teknolojisi, son yıllarda açıklanan bazı teknolojik gelişmelerle yakın gelecekte değişeceği izlenimleri verse de henüz yeterli değil. Mobil cihazların bu denli coğalması ve hayatımızın her alanına girmesi, bu teknolojilerle iç içe olan hayatımıza batarya bitecek endişesi ekledi.

Tablet ve akıllı telefonlardan sonra sıradaki trendin akıllı saatler olarak görüldüğü teknoloji dünyası, küçük bir pil alanı olan saat gövdelerine ilave olarak kordonları da artık tamamen pil olacak şekilde yeni model piller geliştirmiş durumda. Güney Kore’li teknoloji devi Samsung, yeni tanıttığı bükülebilir pilleriyle akıllı saat kordonlarını pilden yapmayı tasarlıyor. 0.3 mm kalınlığında olan ön tasarım ürünler, akıllı saatlerin güç kapasitesini en az %50 arttıracak iddiasıyla tanıtılıyor.

Yeni nesil mobil işlemcilerin artık çok kısa sürede cihazların yüksek akımla şarj edilmesine olanak sağlaması, mobil cihaz kullanıcılarını bir nebze rahatlatsa da, teknoloji dünyasının pil, batarya yada akü, adına ne dersek diyelim elektrik depolama sorununu çözmesi gerekiyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top