Donanım

Sennheiser’dan 150.000 TL’ye Kulaklık Orpheus

Dünyanın en ünlü ses çözümleri üreten markalarından olan Alman asıllı Sennheiser, yaptığı bir etkinlikte yeni kulaklığını duyurdu. Sennheiser Orpheus ismi verilen yeni kulaklık son derece “yüklü” özelliklerle geliyor.

Sennheiser 1991 yılında Orpheus adında bir kulaklı satışa sunmuş, üst seviye malzeme kalitesi ve özellikleri bir araya getirmişti. Yeni Orpheus kulaklığında da bunu yapmak isteyen Sennheiser, 10 yıl boyunca geliştirme süreci olduğunu söylediği yeni kulaklığı Orpheus’un fiyatını tam 50.000 Euro (yani anlık kura göre 153.000 Türk Lirası) olarak belirledi. Sennheiser’ın bu üst seviye kulaklığı 8 adet yükseltici lambanın bulunduğu bir amfi ile birlikte geliyor. Kulaklığın hoparlör sürücüleri 2.4 mm kalınlığında ve platinyum kaplı. Sinyal aralığı olarak 8 Hz ile 100 kHz, desteklediği ses ise 32bit/384kHz’e kadar çıkabiliyor.

Deri ve üst seviye malzemelerle kaplı olan bu özel kulaklık binlerce satış adetine ulaşmayacak. Sennheiser bu ürünüyle kendi sektöründe neleri yapabildiğine dair gövde gösterisi yapıyor ama yine de alacak bir çok kişi olacaktır. Fiyatıyla da Dünyanın en pahalı kulaklığı olmaya aday görünüyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top