Oyun

Steam’e Bitcoin Ödeme Seçeneği Geliyor

PC oyunculuğunun en büyük dijital platformu olan Steam, yakında dijital para birimlerinin en popüleri Bitcoin ile yapılan ödemeleri kabul edecek. Bir süredir ülkemizde de yerel ödeme sistemleriyle ortak çalışan platform, yükselen Bitcoin trendine kayıtsız kalmayı bir kenara bırakarak, oyunculara sunulan seçenekleri arttırıyor.

Reddit’te sızdırılan Steam açıklaması ile ortaya çıkan görsel, şirketin oyun geliştiricilerine şimdiden bilgilendirmelere başladığını gösteriyor. Arka planda yapılan bu açıklamada, Bitcoin ödemesi ile alınacak oyunların fiyatlarında değişiklik olmayacağı, oyunun satıldığı bölgenin yerel para biriminin günlük kur üzerinden Bitcoin’e çevrileceği belirtiliyor. Steam, alınan Bitcoinleri ise elinde tutmayacak, anlaştığı 2. parti sistemler aracılığıyla değişimi gerçekleştirecek. Platformun şimdilik dijital para ödemelerini Bitcoin’inin kullanımının en yüksek olduğu ülkelere açacağı, diğer bölgelere ise ilerleyen yıllarda sunacağı belirtiliyor.

steam-e-bitcoin-odeme-secenegi-geliyor-2

Gizlilik adına büyük imkanlar sağlayan Bitcoin bakalım Steam üzerinde nasıl bir etki oluşturacak. Geçtiğimiz süre içinde birçok büyük firmanın da Bitcoin ödemelerini kabul ettiğini gördük. Bitcoin fiyatlarının da eskisi gibi oynaklık göstermediğini ve daha fazla işleme tabi olduğunu belirtelim.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top