Oyun

Steam Film Kiralama İşine Giriyor!

Dünyanın en büyük dijital oyun platformu Steam, PC oyun satışından sonra, son zamanların yükselen trendi film kiralama işine giriyor. Ünlü film yapımcısı Lionsgate ile bugün anlaşma imzalayan Valve, artık kendi platformu Steam üzerinden film kiralama hizmeti de verecek. Anlaşmanın sonucu olarak da Steam’e şimdiden filmler eklenmeye başlandı.

Steam Online Film Kiralayacak!

Steam’e Türkiyeden giren kullanıcılar şimdilik 11 filme erişebiliyor. Bölgesel lisanslardan dolayı kademeli olarak açılacak yeni filmlerle beraber, Steam devasa bir film arşivine sahip olabilir. Lionsgate‘le yapılan bu anlaşmanın sonucunda Steam kullanıcılarından beklenen ilgi yakalanırsa, Valve diğer film yapımcılarıyla da anlaşmaya gidebilir. Steam’in milyonlarca kullanıcıya sahip olduğunu düşünürsek, platformun yayın potansiyeli devasa boyutlara ulaşıyor.

Steam’deki filmlerin çözünürlüğünün ne olacağı, filmlere Türkçe altyazı desteğinin verilip verilmeyeceği konusu henüz bilinmiyor. Netflix ve Amazon gibi dev rakipleri olan Steam, bakalım online film kiralama yada bir başka deyişle online film stream hizmetinde başarılı olacak mı?

steam-film-kiralama-isine-giriyor-2

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top