Teknoloji

Tesla Model 3’te Ücretsiz Şarj Olmayacak

Elon Musk’ın sahibi olduğu elektrikli araç firmasını postdijital.com’u takip eden herkes muhakkak biliyordur. Kısa bir süre önce şirketin 3. modeli olan Tesla Model 3‘ü 35000 dolar fiyat etiketiyle tanıtan Tesla, gerek beğeni, gerek performans ve daha çok da finansal açıdan büyük bir başarıya imza atmıştı. Tesla Model 3’le ilgili yeni duyuru aracı almak için ön siparişe girenleri ve satın almak isteyenlerin ceplerini bir miktar daha hafifletecek türden.

Tesla Model 3, 0-100 km hızlanmasını 6 saniyede tamamlayan elektrikli ve son teknoloji bir araç olacak. Belirli bir ön sipariş ücreti karşılığında şimdiden sıraya giren müşterilerin sayısı son olarak 300 bin barajını geçmişti. 1000 dolar depozito vererek sıraya giren müşteriler, ne yazıkki Teslanın Amerika’da neredeyse her yere kurduğu Supercharger isimli ücretsiz olarak yararlanamayacaklar. 35.000 dolara özellikle Amerika piyasası için performans ve kaliteyi bu fiyata başka kimsenin sunamayacağını iddia eden Tesla, aracın ömrü boyunca ücretsiz şarj istasyonlarından yararlanmak isteyen müşterilerinden 2500 dolar daha talep edecek. Tek bir şarjla 350 km yapan Model 3, her ne kadar menzil olarak şehir içinde çok sıkıntı yaratmayacak olsa da ücretsiz hızlı şarj seçeneği, araçlarını çok kullanan müşteriler için evlerinde yapacakları şarja ödenen paradan daha hesaplı bile olabilir.

Elektrikli otomobil diyince genelde insanlarda yakıtsız araç gibi bir ilk izlenim oluşuyor, fakat aslında bu araçların yakıtı da elektrik ve bunun da bir maliyeti var. Hergün şarj olan bir otomobilin ay sonunda elektrik faturasına ne kadar ilave masraf bindireceği basit hesaplamalarla yapılabilir lakin rahatlık ve erişim konusunda 2500 dolar bu hizmet için verilebilir. Tesla’nın hızlı şarj istasyonları Avrupada hızla yayılıyor, ülkemiz için ise işler her zamanki gibi çok zor görünmekte.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top