Teknoloji

Tesla’nın Yeni Elektrikli Otomobili Tesla Model 3 Tanıtıldı, İşte Özellikleri

Amerikanın en ünlü girişimcisi ve bilime olan tutkusuyla bilinen Elon Musk’ın sahibi olduğu elektrikli otomobil firması Tesla’nın yeni nesil aracı Tesla Model 3 bugün nihayet tanıtıldı. Teslanın 3. seri elektrikli otomobili olacak olan  yeni araç, gerek fiyatıyla gerekse boyutlarıyla otomobil pazarında oldukça iddialı söylemlerle çıkış yaptı. Tesla Model S’le beraber Sedan sınıfında performansı, uzun menzili, ücretsiz şarj imkanı ve daha birçok teknolojik katma değeriyle müşterilerine sunan Tesla, Model 3 serisinde de bunları koruyacak.

Tesla Model 3 aslında uzun zamandır bizzat Elon Musk tarafından da üretileceği söylenen bir modeldi. Tesla Model S serisine göre daha uygun fiyatı ve daha küçük gövde yapısıyla üretilmesi planlanacağı söylenen model, bu doğrultu da çıktı. 35000 Dolar fiyat etiketine sahip olan Tesla Model 3, şirketin iddiasına göre piyasada bu fiyata alınabilecek en mükemmel otomobil. Tesla Model S ve Model X’ten sonra firmanın en büyük hacimle üretim yapacağı model olması beklenen Model 3, oldukça gelişmiş teknolojik özellikler barındırıyor.teslanin-yeni-elektrikli-otomobili-tesla-model-3-tanitildi-iste-ozellikleri-4

Tesla Model 3 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Tesla Model 3 elektrikli bir otomobil olmanın atikliği sayesinde oldukça üst seviye performans sunuyor. Elbette Tesla ürün gamının en iyisi değil fakat kendi klasmanındaki diğer markalarla karşılaştırıldığında çok çok iyi durumda. 0-100 km hızlanmasını 6 saniye altında tamamlayan Tesla Model 3, batarya tam şarj olduğunda 350 km yol gidebiliyor. Tesla’nın yıllardır üzerinde çalıştığı supercharges isimli hızlı şarj istasyon ağınından da ücretsiz faydalanacak olan araç sahipleri şarj için elektrik parası maliyetinden de kurtulmuş olacak. Amerika geneline ve Avrupada oluşturulan Tesla hızlı şarj istasyonlarının sayısının da 2017 yılına kadar 2 katına çıkacağı açıklandı. 2017 yılında satışa çıkacak olan Tesla Model 3’ü 1000 dolar karşılığında şimdiden rezerve etme imkanı da sağlayan Tesla, çarpışma ve güvenlik testlerinden 5 yıldız alan yeni elektrikli aracına oldukça güveniyor. Ayrıca araçta otonom sürüş yapabilen sistemler de diğer modeller gibi bulunmakta.

Tesla Model 3 ve Türkiye

Tesla Amerikada ve Avrupada kendi satış mağazalarını ve şarj istasyonlarını kurarken bugüne kadar Türkiye’de faaliyet göstereceğine dair bir açıklama ve gelişme yaşanmadı. Firmanın Türkiye ofisine çalışan aradığı haberleri çıksada, Tesla Türkiye‘de resmi olarak faaliyet göstermediği için Model 3 serisi de Türkiye’de son kullanıcılara ulaşamayacak.

teslanin-yeni-elektrikli-otomobili-tesla-model-3-tanitildi-iste-ozellikleri-5

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top