Oyun

Twitch Hesapları İki Aşamalı Giriş Sistemiyle Daha Güvenli Olacak

Son yılların oyun dünyasında en çok ses getiren servislerden olan oyun canlı yayın servisi Twitch‘e yeni özellikler ekleniyor. Kullanıcılarının ve izlenme sürelerinin çok fazla olması ve hesaplarla ilgili güvenlik sorunları yaşamak istemeyen servis, iki aşamalı giriş sistemi devreye aldı.

Facebook ve Twitter’da olduğu gibi giderek her servis iki aşamalı giriş onayı sistemine başladı. Bu sistem sayesinde kullanıcılar Twitch’e giriş yaparken şifrelerini girdikten sonra daha önceden belirledikleri numara veya telefona gelen anlık kodu sisteme girerek tam olarak giriş yapabilecekler. İki aşamalı giriş onayı sistemi Steam gibi dev dijital oyun platformunda da bulunuyor, bu sistem sayesinde Hacker’lar bir açıktan yararlanıp şifreleri ele geçirseler bile, telefon numarası onayına sahip olamayacakları için kullanıcı hesaplarını çalamayacaklar.

Anlık olarak milyonlarca oyuncunun yayın yapıp izlediği platform son zamanlarda yeni özellikler kazanmaya başladı. Twitch kullanan takipçilerimizin başta steam olmak üzere, Twitch ve tüm sosyal ağ hesaplarında iki aşamalı onay sistemini kullanmalarını öneririz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top