Yazılım

Vivaldi En Yeni Web Tarayıcısı Olarak Yayınlandı

Web tarayıcısı dendiğinde günümüzde akla bir çok farklı isim geliyor. Her ne kadar bazı web tarayıcılar kullanıcıların büyük çoğunluğunu elde tutsa da, geliştiriciler yeni ürün çıkarmaktan geri durmuyor. İşte bu ürünlerden en yenisi ise çiçeği burnunda internet tarayıcısı Vivaldi.

Opera internet tarayıcısının geliştiricisi ve yöneticilerinin de bulunduğu bir grup tarafından 1 yıldır üzerinde çalışılan Vivaldi web tarayıcısı, bir süredir alfa ve beta aşamalarındaydı. Google’ın geliştirdiği Chromium altyapısını kullanan Vivaldi, hızla beraber kullanıcılara daha özelleştirilmiş kontrol seçenekleri, önizleme, gelişmiş fare kontrolleri ve daha birçok yenilik getiriyor. Google Chrome‘un da eklentilerinin kullanılabildiği Vivaldi şuan 1.0 sürümüyle kullanıma açık. Vivaldi’yi tarayıcı sektöründe tanınmış isimlerin geliştirmesi, teknoloji dünyasında tarayıcıya olan ilginin artmasını sağladı.

Tarayıcı savaşını milyarlarca insanın girdiği anasayfasını ve mühendislik gücünü kullanarak önde götüren Google Chrome’un, Firefox, Safari ve Opera gibi rakipleri karşısında her geçen gün elini daha da güçlendirmesi engellemezken, bakalım yeni Web tarayıcısı Vivaldi’nin durumu bu çetin pazarda ne olacak. Geliştirici ekibin hazırladığı tanıtım videosunu da alt tarafta Türkçe altyazı seçeneği ile izleyebilir, Vivaldi’yi indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top