Yazılım

WhatsApp Windows ve Mac’lere Geliyor

Dünyanın en popüler iletişim uygulaması yakıştırması sanıyoruz 1 Milyar kullanıcıyı çok uzun zaman önce deviren WhatsApp için fazla olmaz. Bir süre önce Facebook tarafından satın alınan popüler uygulama, kısa süre önce yeni şifreli iletişim protokolünü hayata geçirmişti. Facebook bünyesinde olan WhatsApp, çok yakın zamanda da Windows ve Mac bilgisayarlarda çalışacak uygulamalarını yayınlayacak.

Windows 10 ve Mac için Whatsapp Özellikleri

Mark Zuckerberg’in Facebook şirketinin artık Windows gibi işleti sistemlerine odaklanacağını duyurmasıyla başlatılan hazırlık, geçtiğimiz günlerde Windows 10‘a özel Facebook ve messenger uygulamalarının çıkmasıyla meyvelerini vermişti. Bu kapsamda WhatsApp’ın da Windows ve Mac için sürümlerinin geliştirildiği artık ortaya çıktı. WhatsApp’ın basın bülteninde ortaya çıkan Windows ve Mac sürüm download linklerinden ortaya çıkan durumla beraber, çok yakın zamanda doğal bir uygulama halinde WhatsApp’ı neredeyse her sistemde kullanmak mümkün olacak.

WhatsApp web ile hali hazırda tarayıcı üzerinden laptop ve masaüstü sistemlerde kullanılan WhatsApp’ın Windows 10 ve Mac için ayrı uygulamalara ne kadar ihtiyacı var tartışılır. Lakin elinde devasa bir kullanıcı verisi olan Facebook ve WhatsApp yöneticileri eminiz ki yeni uygulamaları gerekli görmüşler. Windows ve Mac uygulamaları da çıktıktan sonra WhatsApp Messenger, Skype gibi uygulamaları ortadan kaldırabilir mi hep beraber göreceğiz.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top