Mobil

WhatsApp Windows ve MacOS Sürümleri Yayınlandı

Dünyanın en çok kullanılan mobil iletişim uygulaması WhatsApp‘ın artık Windows ve MacOS bilgisayarlar için özel sürümleri mevcut. Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp, bir süre önce başlatılan Windows’a özel uygulama çıkarma kapsamında Windows sürümü de böylelikle çıkmış oldu.

WhatsApp Windows Masaüstü Özellikleri

Web tarayıcıları üzerinden bilgisayarlarda zaten kullanılmakta olan WhatsApp, Windows’a ve MacOS’a özel uygulamalarını kullanıma sunarak WhatsApp Web‘e olan ihtiyacı da kaldırmış oluyor. Uygulamanın resmi internet sitesinden duyurulan yeni sürümler, şimdilik WhatsApp Web’den farklı imkanlar sunmuyor. Tasarım olarak da WhatsApp Web’in neredeyse aynısı olan Windows ve MacOS sürümlerinde şimdilik arama yapılamıyor. Bunun dışında sesli ileti, fotoğraf ve belge gibi şeyleri göndermek mümkün. Yakın zamanda Facebook ve Facebook Messenger’ın Windows 10 uygulamalarını çıkaran firma, WhatsApp ile birlikte de seriyi tamamlamış oldu.

WhatsApp masaüstü sürümü yakında birçok ek özellik alabilir, zira uygulamanın yakında kullanıcılara video görüşme desteği sunacağı ve tüm bu özelliklerin rayına oturmasıyla çok kapsamlı Windows ve OSX uygulamalarının yayınlanacağı izlenimi mevcut. WhatsApp’ın Windows ve Mac OS sürümlerini kendi sitesi olan buradan indirebilirsiniz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Haberler

To Top